Tarım Alanı Sulama

Anasayfa / Blog / Tarım Alanı Sulama
Tarım Alanı Sulama
Tarım Alanı Sulama
Tarım Alanı Sulama
Tarım Alanı Sulama
Tarım Alanı Sulama

Tarım Alanı Sulama

Ülkemizde tarım büyük bir öneme sahip ve günden güne bilinçli tarımın yükselmesi için verimliliğin artması için Tarım ve Orman Nakanlığı sürekli çalışmalar yürütmektedir. Tarımda en önemli olan verimlilik ve üretilen meyve ve gıdaların kaliteli ve hastalıksız olmasıdır. Türkiye'nin birçok noktasında tarım alanı mevcut ve tarım yapılabilinmektedir. Ama ne yazık ki tarımda istenilen mesafeye ne yazık ki halen ulaşılamamıştır.

Bunun en önemli sebebi ise tarımda bilinçli bir ekim ve sulama işlemlerinin gerekli eğitim ve bilgilendirilmesinin ve insanların bilinçlendirilmesi hususunda istenilen mesafenin kat edilememesinden kaynaklanmaktadır. Bilinçsizce ekilen ve sulaması gerçekleştirilen alanların hem toprak bakımından hem de verimlilik açısından ürün kalitesinin düşük olmaktadır.

Bazı noktalarda tarım alanlarının sulama işlemlerinin kısır olması ve sulanma işlemlerinin tecrübesiz eller de yapılmasından kaynaklanmaktadır. Ekilen ürünün belirli kriterlere uygun bir şekilde meydana gelebilmesi için gerekli olan koşulların oluşması ve sulama işleminin yeterli olması sağlanması gerekmektedir.

Bunun içinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın gerekli eğitim ve seminerlerine katılarak yapılması gereken bütün koşulların yerine getirilmesi için bu eğitimlerin alınması ülke kalkınmasında büyük önem arz etmektedir. Sizler de bilinçli tarım alanlarının sulanması ve verimliliğin yükseltilmesi hususunda Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesinde bulunan gerekli içeriklerden faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR

  • Müşteri Profili

    Verimlilik için önemli..

Yorum Yap

back